סיורים בונציה לוגו

רכבת מונציה לורונה

מידע על הגעה באמצעת רכבת מונציה לורונה

רכבת מונציה לורונה

מידע שימושי ומקיף עבור המטיילים המתכננים הגעה מונציה לורונה עם רכבת. בעמוד זה ריכזנו שאלות נפוצות ותשובות בנוגע לתהליך ההגעה. בעמוד זה מצורף סרטון יוטיוב המסביר כיצד לבצע רכישה אונליין של כרטיסי נסיעה לרכבות מונציה לורונה. ניתן לרכוש את הכרטיסים לרכבת באמצעות האתר הבא

תחנת הרכבת בונציה בה יש לעלות היא תחנת הרכבת ונציה סנטה מריה לוציה.  באיטלקית Venezia Santa Maria Lucia

מרחקי מאזורי המלונות לתחנת הרכבת סנטה מריה לוציה:

  • מלונות באזור הגטו – 7 דקות הליכה
  • מלונות באזור פיאצה סן מרקו ופלאצו דוקלה – 29 דקות הליכה
  • מלונות באזור גלריה אקדמיה –  22 דקות הליכה
  • מלונות באזור שוק ריאלטו –  18 דקות הליכה

תוכלו לרכוש את כרטיסי הנסיעה לרכבות מונציה לורונה באמצעות האתר הבא

תחנת הרכבת ורונה פורטה נואבה (באיטלקית: Verona Porta Nuova) היא לרוב תחנת הרכבת הנוחה ביותר. תחנת רכבת זו נמצאת במרחק של 2 ק"מ מנקודות העניין המרכזיות עבור תיירים כגון: המרפסת של רומיאו ויוליה, הארנה ועוד.

תחנת רכבת נוספת שנמצאת גם היא במיקום מרכזי היא תחנת הרכבת ורונה פורטה וסקובו (באיטלקית: Verona Porta Vescovo). בתחנת רכבת זו עוברים פחות קווי רכבת ולכן אני ממליצה על תחנת הרכבת הראשונה שהזכרתי בפסקה הקודמת. 

משך הנסיעה ברכבת המהירה מונציה לורונה הוא שעה ורבע

במידה ותבחרו ברכבת הרגילה (איטית יותר ועושה עצירות בדרך) משך הנסיעה יעמוד על שעתיים ורבע. 

שיטת התמחור של הרכבות המהירות באיטליה דומה לשיטת התמחור של כרטיסי טיסה. מחיר הכרטיס לרכבת המהירה מונציה לורונה אינו אחיד, ככל שתקדימו לרכוש את כרטיסי הנסיעה כך הסיכוי שתמצאו כרטיסים במחירים נמוכים יותר.

על כל מקרה, לא לחכות לבוקר הנסיעה עצמו. רכבות אלו הן רכבות עם מקומות שמורים. ברגע שנגמרים המקומות מפסיקים למכור כרטיסים לאותה הרכבת. כך שלמעשה לחכות לרגע האחרון משמעותו להסתכן שלא ישארו יותר כרטיסים. 

מהו פחות או יותר המחיר הממוצע לכרטיס נסיעה לרכבת מונציה לורונה במידה ואני רוכש כחודש מראש או יותר? בטווח של ה20 – 30 יורו

הרכבת הראשונה מונציה לורונה יוצאת בשעה 5:40 בבוקר.

הרכבת האחרונה מורונה לונציה יוצאת בשעה 21:10 בערב.

במהלך שעות היום הרכבות מונציה לורונה יוצאות בתדירות של כ-3 רכבות בשעה, כלומר כל 20 דקות. בשעות השיא התדירות גבוהה יותר (כ-4 רכבות בשעה)

ורונה היא יעד שניתן גם בקלות להקדיש לו שבוע שלם.

אם זאת, אם במטרתכם להספיק בטיול לראות מספר ערים שונות ניתן להקדיש לורונה יום מלא על במהלכו לטייל במוקדי העניין המרכזיים של העיר כגון: רומאו וג'וליה, ארנה, פיאצה ברה, פיאצה דלה ארבה, רחוב מזיני, התיאטרון הרומאי והקתדרלה של ורונה. 

רכבת מהירה מונציה לורונה מומלץ לקנות את הכרטיסים לרכבת המהירה מונציה לורונה מוקדם ככל האפשר. במידה ותדחו את קניית כרטיסי הרכבת לרגע האחרון העלות עשויה להיות גבוהה יותר בצורה משמעותית וייתכן אף כי הכרטיסים לרכבת המבוקשת יאזלו.

רכבת איטית מונציה לורונה – במידה ואתם מעוניינים ברכבת הפרברית (רכבת איטית יותר, עושה יותר עצירות, ללא מקומות שמורים) העלות היא קבועה ולכן אין חשיבות לזמן הרכישה מראש. 

  1. ניתן להציג בביקורת כרטיסים את הכרטיס שרכשתם ישירות ממכשיר הטלפון שלכם. 
  2. במידה ורכשתם כרטיס בתחנת הרכבת לרכבת הפרברית (רכבת ללא מקומות שמורים) יש להחתים את הכרטיס במכונה הירוקה שבכניסה לרציף.
  3. זכרו לשמור את כרטיסי הנסיעה שלכם עד היציאה מתחנת הרכבת.
  4. ברכבות המהירות יש מקומות שמורים. על גבי כרטיס הנסיעה שלכם תוכלו לראות מהו מספר המושב ומספר הקרון. 
  5. במידה והרכבת אליה הזמנתם את הכרטיסים היא ללא מקומות שמורים יש להחתים את הכרטיס במכונה הירוקה שבכניסה לרציף. במידה והזמנתם את כרטיסי הרכבת דרך האינטרנט אין צורך להחתים את הכרטיס. אך רצוי לשמור את הכרטיס כקובץ או תמונה על גבי המכשיר הנייד על מנת שתוכלו להציג אותו בביקורת הכרטיסים על הרכבת בצורה מהירה. 
  6. רצוי לקחת בחשבון שהרכבות באיטליה פעמים רבות נוטות להגיע ליעדן באיחור. 

המידע שבפוסט זה נועד למסירת מידע בלבד. המידע עלול להשתנות או להפוך ללא רלוונטי. השימוש במידע זה הוא באחראיות המשתמש בלבד.