סיורים בונציה לוגו

רכבת מורונה לונציה

מידע על הגעה באמצעת רכבת מורונה לונציה

רכבת מורונה לונציה

מידע שימושי ומקיף עבור המטיילים המתכננים הגעה מורונה לונציה עם רכבת. בעמוד זה ריכזנו שאלות נפוצות ותשובות בנוגע לתהליך ההגעה. בעמוד זה מצורף סרטון יוטיוב המסביר כיצד לבצע רכישה אונליין של כרטיסי נסיעה לרכבות מורונה לונציה. ניתן לרכוש את הכרטיסים לרכבת באמצעות האתר הבא

תחנת הרכבת ורונה פורטה נואבה (באיטלקית: Verona Porta Nuova) היא לרוב תחנת הרכבת הנוחה ביותר. תחנת רכבת זו נמצאת במרחק של 2 ק"מ מנקודות העניין המרכזיות עבור תיירים כגון: המרפסת של רומיאו ויוליה, הארנה ועוד.

תחנת רכבת נוספת שנמצאת גם היא במיקום מרכזי היא תחנת הרכבת ורונה פורטה וסקובו (באיטלקית: Verona Porta Vescovo). בתחנת רכבת זו עוברים פחות קווי רכבת ולכן אני ממליצה על תחנת הרכבת הראשונה שהזכרתי בפסקה הקודמת. 

תוכלו לרכוש את כרטיסי הנסיעה לרכבות מורונה לונציה באמצעות האתר הבא

תחנת הרכבת בונציה בה יש לרדת היא תחנתה הרכבת ונציה סנטה מריה לוציה.  באיטלקית Venezia Santa Maria Lucia

מרחקי הליכה מתחנת הרכבת לנקודות העניין המרכזיות בעיר:

  • גטו – 7 דקות הליכה
  • פיאצה סן מרקו ופלאצו דוקלה – 29 דקות הליכה
  • גלריה אקדמיה –  22 דקות הליכה
  • שוק ריאלטו –  18 דקות הליכה

 

משך הנסיעה ברכבת המהירה מורונה לונציה הוא שעה ורבע

במידה ותבחרו ברכבת הרגילה (איטית יותר ועושה עצירות בדרך) משך הנסיעה יעמוד על שעתיים ורבע. 

שיטת התמחור של הרכבות המהירות באיטליה דומה לשיטת התמחור של כרטיסי טיסה. מחיר הכרטיס לרכבת המהירה מרומא לונציה אינו אחיד, ככל שתקדימו לרכוש את כרטיסי הנסיעה כך הסיכוי שתמצאו כרטיסים במחירים נמוכים יותר.

על כל מקרה, לא לחכות לבוקר הנסיעה עצמו. רכבות אלו הן רכבות עם מקומות שמורים. ברגע שנגמרים המקומות מפסיקים למכור כרטיסים לאותה הרכבת. כך שלמעשה לחכות לרגע האחרון משמעותו להסתכן שלא ישארו יותר כרטיסים. 

מהו פחות או יותר המחיר הממוצע לכרטיס נסיעה לרכבת מרומא לונציה במידה ואני רוכש כחודש מראש או יותר? בטווח של ה20 – 30 יורו

הרכבת הראשונה מורונה לונציה יוצאת בשעה 5:22 בבוקר.

הרכבת האחרונה מורונה לונציה יוצאת בשעה 10:22 בערב.

במהלך שעות היום הרכבות מורונה לונציה יוצאות בתדירות של כ-3 רכבות ביום, כלומר כל 20 דקות. בשעות השיא התדירות גבוהה יותר (כ-4 רכבות בשעה)

ונציה היא יעד שניתן גם בקלות להקדיש לו שבוע שלם.

אם זאת, אם במטרתכם להספיק בטיול לראות מספר ערים שונות ניתן להקדיש לונציה יום מלא על במהלכו לטייל במוקדי העניין המרכזיים של העיר כגון: סאן מרקו, פלאצו דוקלה, גטו יהודי, שוק ריאלטו

רכבת מהירה מורונה לונציה – מומלץ לקנות את הכרטיסים לרכבת המהירה מורונה לונציה מוקדם ככל האפשר. במידה ותדחו את קניית כרטיסי הרכבת לרגע האחרון העלות עשויה להיות גבוהה יותר בצורה משמעותית וייתכן אף כי הכרטיסים לרכבת המבוקשת יאזלו.

רכבת איטית מורונה לונציה – במידה ואתם מעוניינים ברכבת הפרברית (רכבת איטית יותר, עושה יותר עצירות, ללא מקומות שמורים) העלות היא קבועה ולכן אין חשיבות לזמן הרכישה מראש. 

  1. ניתן להציג בביקורת כרטיסים את הכרטיס שרכשתם ישירות ממכשיר הטלפון שלכם. 
  2. במידה ורכשתם כרטיס בתחנת הרכבת לרכבת הפרברית (רכבת ללא מקומות שמורים) יש להחתים את הכרטיס במכונה הירוקה שבכניסה לרציף.
  3. זכרו לשמור את כרטיסי הנסיעה שלכם עד היציאה מתחנת הרכבת.
  4. ברכבות המהירות יש מקומות שמורים. על גבי כרטיס הנסיעה שלכם תוכלו לראות מהו מספר המושב ומספר הקרון. 
  5. במידה והרכבת אליה הזמנתם את הכרטיסים היא ללא מקומות שמורים יש להחתים את הכרטיס במכונה הירוקה שבכניסה לרציף. במידה והזמנתם את כרטיסי הרכבת דרך האינטרנט אין צורך להחתים את הכרטיס. אך רצוי לשמור את הכרטיס כקובץ או תמונה על גבי המכשיר הנייד על מנת שתוכלו להציג אותו בביקורת הכרטיסים על הרכבת בצורה מהירה. 
  6. רצוי לקחת בחשבון שהרכבות באיטליה פעמים רבות נוטות להגיע ליעדן באיחור. 

המידע שבפוסט זה נועד למסירת מידע בלבד. המידע עלול להשתנות או להפוך ללא רלוונטי. השימוש במידע זה הוא באחראיות המשתמש בלבד.